Berna Laçin 10 Gün Yatağa Bağlı Kalacak

Ünlü oyuncu Berna Laçin, beklenmedik bir sağlık sorunuyla karşı karşıya kalarak tiyatro ve sinema sahnelerinden geçici bir süreliğine uzaklaşmak zorunda kaldı. Geçirdiği ameliyatın detaylarını paylaşan Laçin, durumunun nadir görülen bir vakaya denk düştüğünü açıkladı.

Sosyal medya hesaplarından ameliyat geçirmesi gerektiğini duyuran Berna Laçin, 9 saatlik zorlu bir operasyonun ardından sağlık durumu hakkında bilgi verdi.

Tiyatro ve sinema dünyasının sevilen yüzü Berna Laçin, beklenmedik bir sağlık sorunuyla mücadele etmek zorunda kalınca sahnelerden geçici olarak ayrılacağını duyurmuştu. Laçin, ameliyat sonrası sağlık durumunu sosyal medya hesapları üzerinden paylaştı. Laçin, “Sırtta, omurlar arasından çıkan disk omurilik zarını yırtmış ve içeri batmış, aşırı kemikleşmiş, karşısında da benzer bir disk daha çıkmış o yüzden ameliyat çok uzun sürdü. Onları temizleyip aldık, üç omura toplam altı tane vida yerleştirip plaka ile kapattık. Çok çok nadir görülen bir vaka, bunu ders olarak da öğreneceğiz” şeklinde konuştu.

Laçin’in açıklamaları şöyle devam etti:

“YÜRÜMEK BİR MUCİZE”

“Ameliyat sonrası Prof. Dr. Azmi Hamzaoğlu geldi ve durumu şöyle açıkladı: Ameliyat 9 saat sürdü ve son derece zor bir operasyondu, sırtta, omurlar arasından çıkan disk omurilik zarını yırtmış ve içeri batmış, aşırı kemikleşmiş, karşısında da benzer bir disk daha çıkmış o yüzden ameliyat çok uzun sürdü. Onları temizleyip aldık, üç omura toplam altı tane vida yerleştirip plaka ile kapattık. Çok nadir görülen bir vaka, bunu ders olarak da öğreneceğiz. Omuriliğin kendini tamir etmesi için bir hafta 10 gün hastanede yatağa bağlı kalacak, hiç kalkmayacak, kendini iyice tamir etsin ondan sonra oturtup yürütürüz. Ameliyat çok başarılı geçti, yürüme mucizesi zaten o halde bu kadar süre nasıl idare ettin o ayrı hikaye.”

Laçin sözlerine, “Arayan soran tüm dostlara çok teşekkür ediyorum. Ziyaretçi kabulünden Azmi hoca pek hoşlanmıyor. Yanımda olduğunuzu biliyorum. Kendimi çok iyi hissediyorum. İyi günlerde buluşmak üzere…” diye devam etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x